Dokumentárna svadobná fotografia – čo to vlastne znamená


Jednoducho povedané dokumentárna svadobná fotografia by mala byť o rozprávaní príbehu. Tento žáner má niekoľko rôznych mien ako napríklad : svadobná fotožurnalistika, dokumentárna svadobná fotografia a reportážna svadobná fotografia. Nemyslím si že medzi týmito názvami je všeobecne nejaký rozdiel s výnimkou toho čo vidia svadobné časopisy ako módny spôsob, ako vykresliť prirodzené, rozprávajúce príbehy o svadobnej fotografii.


Photos

Dokumentárny svadobný fotograf rozpráva príbehy prostredníctvom obrázkov.

Momentálne je možno nájsť veľa svadobných fotografov ktorí sa deklarujú ako dokumentárny svadobný fotografi ale ich webová stránka je plná fotografíí ktoré sú nasmerované a na ktorých možno vidieť strojené pózy. /toto nieje svadobná fotožurnalistika/

V prvom rade by sme si mali uvedomiť že láska medzi dvoma ľuďmi sa nedá zapózovať. Síce obrázky vyzerajú pekne ako fotografia ale nemajú žiaden hlbší emotívny zmysel. Je to z dôvodu toho že fotograf ako tretia osoba nedokáže prostredníctvom strojenej pózy vyjadriť lásku medzi dvoma ľudmi. Tak ako láska medzi dvoma ľudmi vznikla tak by mala byť zachytená na fotografii, prirodzenou formou bez toho aby tretia osoba musela vašu lásku vyrobiť aby na fotografii vyzerala dobre.


Photos

Svadba je v prvom rade Váš veľký deň ktorý by ste si mali užívať a pamätať si ho.

Momenty , ktoré sa v tento deň udejú a ktoré budú zachytené na fotografii sú dôležitou súčasťou aj pre vás a vaších hostí. Pri každom momente ktorý je zachytený si každý človek spomenie na situáciu a na váš svadobný deň tak, že ho to znova vtiahne naspäť v čase a oživia sa jeho spomienky na túto udalosť. Fotenie svadobných portrétov je v mojom prípade záležitosť max 30 minút


Photos

Dokumentárna svadobná fotografia je o zachytení momentu.

Ako dokumentárny svadobný fotografi sa túlame po svadbe a zachytávame momenty vás a vašich hostí. Momenty, ktoré ste si možno nevšimli že sa počas vášho svadobného dňa dejú. Príliš veľa formálnej fotografie rozbíja prirodzený priebeh dňa, čím fotograf stráca príležitosť zachytiť dôležité momenty. Snažíme sa zachytiť krásu celého dňa, ktorý zahŕňa aj vašich hostí. Sú to veľmi dôležitý ľudia vo vašom živote. Akonáhle bude kúzlo vášho svadobného dňa ukončené , budú to práve fotografia z tohto dňa, pri ktorých budeťe môcť spomínať na tieto chvíle.


Photos

Cieľom našej svadobnej fotografie je zobraziť vás svadobný deň, ktorý nielen rozpráva príbeh vášho svadobného dňa ale je aj hmatateľnou pripomienkou emócií, pocitov a detailov tejto výnimočnej udalosti.


Počas vášho výnimočného dňa pri našej práci nikoho nedirigujeme, nehovoríme mu ako sa má tváriť,kedy sa má usmievať, kam sa má postaviť. Náš prístup je možné opísať ako úprimný, prirodzený a skutočný. Nepózujeme ľudí, nežiadame ich aby sa pozerali a usmievali, alebo robili skupinové zábery všetkých rôznych kombinácií niekoľko hodín. Aby som to povedal jednoducho náš cieľ je zdokumentovať celý deň, fotografia od začiatku do konca,kolekcia pravdivých a skutočných fotografií o tom čo sa v tento výnimočný deň naozaj deje.

Kľúčové body: - Žiadne pózy - Žiadne prerušovanie - Žiadne falošné úsmevy - Fotografia zobrazujúca skutočnosť


PhotosDúfam že vám tieto riadky dali predstavu o tom ako pracujeme a tiež o tom o čom dokumentárna fotografia je.


Horvatovič


Photos

Powered by SmugMug Owner Log In